AM_INFOBAR_IN_THIS_MOMENT415 AM_INFOBAR_VISITORS_ONLINE - AM_INFOBAR_CREATOR
Poradnik ślubnyOrganizacja weselaUstawienie stołów na sali weselnej

Ameliste, nowa generacja list prezentów ślubnych

Budżet ślubny - przykładowe koszty ślubu i wesela

Budżet ślubny - przykładowe koszty ślubu i wesela

Średnie koszty ślubu i weselawynoszą w Polsce między 30 000 a 40 000 zł (przyjęcie weselne na 100 o...

Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego?

Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego?

Dzień waszego ślubu, który tak pieczołowicie przygotowujecie od miesięcy, czy nawet i lat, zapewne m...

Wywiad z profesjonalnym kamerzystą

Wywiad z profesjonalnym kamerzystą

Zdajemy sobie sprawę z tego, że znalezienie osoby, która przygotuje świetny film z waszego ślubu i w...

Dodatki ślubne i weselne dla Pana Młodego

Dodatki ślubne i weselne dla Pana Młodego

Gama dodatków Pana Młodego jest co prawda nieco uboższa od tej oferowanej pannom młodym, lecz pozost...
Kolekcja sukien ślubnych Vinni 2010

Kolekcja sukien ślubnych Vinni 2010

Słynny włoski projektant przedstawia swoją kolekcję sukien ślubnych na rok 2010. Niezwykle elegancki...

Ustawienie stołów na sali weselnej

Honorowe miejsca przy stole pary młodej

Ustawienie stołów na sali weselnej zależy przede wszystkim od liczby waszych gości. To prawdziwa bolączka par młodych, którzy muszą dobrze znać swoich gości oraz ich upodobania.


Dlatego też wiele par pozwala po prostu samym gościom wybrać swoje miejsce przy stole weselnym, ale przy tym samym zaznaczając miejsca zarezerwowane dla pary młodej i rodziców.

Jeśli będziecie woleli sami wybrać miejsca waszych gości, aby uniknąć nieporozumień, spróbujcie ich podzielić na odpowiednie grupy wiekowe.

Pamiętajcie jednak, że niektóre starsze osoby nie chcą być uznawane za "stare", a wasi nastoletni goście nie chcieliby być usadowieni przy stole "dla dzieci". Jeśli to możliwe posadźcie razem członków jednej rodziny, waszych kolegów z pracy, waszych przyjaciół ... Warto też poprosić o pomoc waszych rodziców, który dobrze znają członków waszej rodziny, aby móc uniknąć kłótni rodzinnych mogących zepsuć atmosferę waszego przyjęcia.

Załóż darmowe konto Ameliste


Możecie także spróbować wymieszać członków poszczególnych rodzin, dzięki czemu będą się mogli lepiej poznać. Niemniej jednak część gości może woleć bawić się w gronie osób, które dobrze znają, więc powinniście być szczególnie uważni jeśli będziecie chcieli w ten sposób integrować wasze rodziny. Starannie więc przemyślcie jak rozsadzicie waszych gości, ale pamiętajcie też o tym, że najważniejsze jest jednak to, żeby  goście się dobrze czuli w swoim towarzystwie i mogli się wspaniale bawić podczas waszego przyjęcia weselnego.

 

 

Istnieją 2 główne ustawienia stołów:


Połączone stoły: kilka stołów jest połączonych ze sobą w kształcie litery T, U lub O (tzw. stół królewski). Zaletą tego ustawienia jest to, że para młoda będzie możliwie jak najbliżej pozostałych gości.

Stół w kształcie litery TStół w kształcie litery UStół królewski


Osobne stoły: stół pary młodej znajduje się albo na przeciwko gości usadowionych przy kilku (kilkunastu) prostokątnych stołach, przy każdym od 8 do 12 osób. Niemniej jednak takie ustawienie choć pozwala na zaoszczędzenie miejsca, to może sprawić wrażenie, że para młoda jest odizolowana od reszty gości. Możecie także wybrać małe, okrągłe stoliki, które ustawicie wokół stołu pary młodej.

                         Stoły w kształcie zygzakaOkrągłe stoły

Stół w kształcie grabi


Stół pary młodej
znajduje się zgodnie z tradycją na środku sali. Wokół nich siedzą ich rodzice, dziadkowie oraz świadkowie. Obok panny młodej siadają rodzice pana młodego oraz świadek, natomiast przy panu młodym - rodzice panny młodej oraz świadkowa. W przypadku innej konfiguracji świadkowie mogą znajdować się zaraz przy parze młodej, a obok nich zasiadają rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo pary młodej. Te ustawienia zależą jednak od was, więc najważniejsze żebyście wybrali konfiguracje, które wam najbardziej odpowiadają.


Jeśli zdecydowaliście się na konkretną tematykę ślubu i wesela, możecie także zgodnie z nią nazwać poszczególne stoły. Na przykład wybierając tematykę filmową mogą to być różne "Tytuły filmów”. W przypadku tematyki kwiatowej - "Nazwy kwiatów". Jeśli pragniecie urządzić bardziej międzynarodowe czy wielokulturowe wesele mogą to być "Nazwy krajów/kontynentów".


Jeśli nie wybierzecie żadnej specjalnej tematyki waszego wesela, możecie dobrać winietki z imionami i nazwiskami waszych gości zgodnie z kolorystyką i elementami dekoracji stołów weselnych.
 

W końcu, warto umieścić plan ustawienia stołów przed wejściem na salę weselną wraz z nazwami stołów i listą gości. Od was będzie zależało to jak zaprezentujecie wasz plan. Możecie ponownie skorzystać z tematyki waszego ślubu i wesela lub stworzyć po prostu spis waszych gości opatrzony ich zdjęciami.