AM_INFOBAR_IN_THIS_MOMENT345 AM_INFOBAR_VISITORS_ONLINE - AM_INFOBAR_CREATOR
Poradnik ślubnyOrganizacjaTerminarz ślubnyMoja własna przysięga małżeńska

Moja własna przysięga małżeńska

Article Index
Moja własna przysięga małżeńska
Przykładowa przysięga
Wiersze do przysięgi: część 1
Wiersze do przysięgi: część 2
Wiersze do przysięgi: część 3
Wiersze do przysięgi: część 4
All Pages
Przysięga małżeńska podczas ceremonii cywilnej

Przygotowanie swojej przysięgi małżeńskiej nie jest zadaniem łatwym.

Dopiero od całkiem niedawna w salach USC pojawił się zwyczaj wygłaszania poza standardowym tekstem przysięgi własnych słów potwierdzających wasze uczucia i obiecujących miłość, wierność oraz uczciwość małżeńską.


Aby przygotować tekst takiej spersonalizowanejprzysięgi możecie spróbować napisać go sami. Możecie się wtedy odnieść do wspólnych wspomnień, zacytować zabawną anegdotę dotyczącą waszego związku lub po prostu wybrać wiersz lub jego cytat, który będzie odpowiednio pasował do charakteru i powagi tej uroczystości.

Załóż darmowe konto Ameliste

Uwaga: Możliwość wygłoszenia własnej przysięgi małżeńskiej powinna być najpierw skonsultowana z urzędnikiem USC. W większości przypadków nie powinniście mieć żadnych problemów z akceptacją, ale niemniej jednak warto to potwierdzić i uzgodnić osobiście. Pamiętajcie jednak, ze wasza własna przysięga nie zastąpi tej standardowej. Wpierw więc wygłosicie urzędową formułkę, później możecie wygłosić przygotowany przez was tekst. Aby miało to jak najbardziej naturalny charakter, możecie wygłosić wasze przysięgi na przykład podczas zakładania sobie obrączek. Wszystko to jednak warto wcześniej uzgodnić z urzędnikiem, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Pragnąc wam pomóc w przygotowaniach waszej własnej przysięgi małżeńskiej przygotowaliśmy dla was zestaw przykładowych tekstów wygłaszanych przez parę. Jeśli wolicie sami skomponować waszą przysięgę, na kolejnych stronach znajdziecie różne inne wiersze lub cytaty o miłości i małżeństwie, które doskonale pasują jako element przysięgi małżeńskiej. Na pewno znajdziecie coś co wam się spodoba i nada waszej przysiędze osobistego, ale tez wzruszającego charakteru.
 

 

A może macie ochotę podzielić się waszymi przysięgami małżeńskimi z przyszłymi parami młodymi? Koniecznie zajrzyjcie na naszeforum, aby pomóc innym w przygotowaniach.

 

Zobacz także:
Wiersze o miłości
Cytaty i aforyzmy o małżeństwie
Cytaty i aforyzmy o miłości
Teksty zaproszeń ślubnych
Zaproszenia i zawiadomienia ślubne (+WZORY!)
Wasze podziękowania ślubne

Na kolejnych stronach wiersze lub ich fragmenty, które najbardziej pasują do przysięgi małżeńskiej.